Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Resultat för A-Squad - Fredag 10 augusti 14:30 5 serier AM Nyoljat seminarie lördag 10.00

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut

1992-2000
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
  HCP/SER   Totalt
1. Robin Sjöstrand
BK Hammaren
232 256 211 204 237   17   1225
2. Eric Johansson
BK Hammaren
182 245 192 145 212   35   1151
3. Robin Persson
Bulltofta BK
196 177 184 201 223   24   1101
4. Lucas Nilsson
BK Taifun
200 169 227 198 172   26   1096
5. Daniel Holmberg
Team Ystad BK
199 235 140 158 201   32   1093
6. Eric Nordström
Västerås SK BK
211 207 168 188 219   19   1088
7. Danne Sjöstrand
BK Hammaren
191 156 202 192 164   30   1055
8. Jonathan Winhagen
Team Ystad BK
160 224 189 196 184   19   1048
9. Casper Olsson
BK Hovet
167 215 180 145 189   28   1036
10. Andreas Nilsson
Team Ystad BK
104 159 210 206 174   36   1033
11. Mikaela Rundqvist
Scandinavia BC
140 201 167 137 162   42   1017
12. Philip Mortensen
Team Ystad BK
165 149 156 196 140   42   1016
13. Joakim Mårtensson
Team Ystad BK
181 149 215 206 145   24   1016
14. Filip Emanuel
Team Ystad BK
201 191 115 185 182   23   989
15. Hanna Olsson
BS Hässle
186 157 147 151 173   33   979
16. Ida Wistrand
Stånga IF
169 157 180 132 129   42   977
17. Alexander Jönsson
Team Ystad BK
128 131 134 152 138   42   893
2001-2018
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
  HCP/SER   Totalt
1. Robin Ilhammar
Team Gamleby BC
233 278 202 222 216   13   1216
2. Loke Molander Johansson
KS Edsbowlarna
201 184 222 195 252   23   1169
3. Sebastian Friberg
Team Alingsås BC
181 210 221 252 209   18   1163
4. Kevin Stenegärd
Stånga IF
194 179 171 192 236   29   1117
5. Joel Hedlund
Glasrikets Kägelklubb
187 209 234 192 157   25   1104
6. Jacob Blad
BK Femtionian
149 175 166 165 226   42   1091
7. Julia Ekman
Stånga IF
159 174 174 213 159   42   1089
8. Zakarias Lindqvist
KS Edsbowlarna
171 173 120 219 216   37   1084
9. Adam Andersson
IFK Borgholm
148 169 212 178 160   42   1077
10. Robin Noberg
Bålsta BC
141 128 253 154 189   42   1075
11. Tim Fredriksson
BK Thule
187 207 149 143 211   34   1067
12. Elias Wehner
BK Hovet
165 180 209 168 149   38   1061
13. Tobias Hogdin
Kinna BK
181 203 217 195 193   14   1059
14. Ida Elofsson
BK Högland
200 162 182 157 175   36   1056
15. Emma Mewén
BK Sture
151 161 164 170 192   42   1048
16. Eliaz Olsson
BK Femtionian
179 179 169 182 227   22   1046
17. Jonathan Hallberg
Hammarby IF BF
228 157 151 196 224   16   1036
18. Sunny Östling
BK Hallandia
189 142 186 157 170   36   1024
19. Marcus Pettersson
Bålsta BC
189 134 171 161 157   42   1022
20. William Olofsson
BK Turbanen
162 177 156 177 158   37   1015
21. Goliat Olofsson
BK Femtionian
167 157 149 199 136   40   1008
22. Anna Wernholm
BK Thule
156 183 163 164 130   42   1006
23. Linda Johansson
BK Högland
134 189 165 169 143   41   1005
24. Tilde Eliasson
Stånga IF
200 131 156 147 148   42   992
25. Theo Stéen
Halmia BS
122 165 133 175 179   42   984
26. Alvin Kvarnström
BK Force
127 148 181 143 167   42   976
27. Noah Jakobsson
Stånga IF
160 192 156 150 130   37   973
28. William Löf
Åmåls BC
137 153 146 145 176   42   967
29. Joel Andersson
BK Frigg
192 135 126 148 148   42   959
30. Simon Johansson
Sunnerbo BK
175 136 120 177 141   42   959
31. Ronja Eklund
Bålsta BC
116 182 139 155 155   42   957
32. Elin Gustavsson
Spader Dam
161 131 156 153 146   42   957
33. Hanna Andersson
BS Friska Viljor
163 150 127 154 150   42   954
34. Albin Gullstrand
BK Thule
184 116 156 122 161   42   949
35. Isabella Birthe Knudsen Andreasen
Spader Dam
132 128 217 122 140   42   949
36. Eric Wenström
BK Mjölby Bowling
114 159 132 176 155   42   946
37. Lisa Svensson
BK Nordkap
132 180 156 127 141   42   946
38. Sebastian Svensson
BK Frigg
147 120 158 134 174   42   943
39. Enya Pålsson
BK Hovet
143 177 154 131 128   42   943
40. Melwin Nielsen
BK June
158 172 153 122 118   42   933
41. Emma Gadd
Spader Dam
129 124 152 159 146   42   920
42. Anelia Andersson
IFK Borgholm
143 147 137 112 152   42   901
43. Tea Fredriksson
BK Thule
146 145 122 117 152   42   892